PUIG Partnerem MFC w projekcie „WAY TO BUSINESS. PROGRAM DLA UKRAINEK W POLSCE”

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza ma przyjemność ogłosić partnerstwo z Microfinance Centre przy realizacji nowego programu mającego na celu wsparcie uchodźczyń z Ukrainy, prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Program ma na celu pomoc kobietom w uzyskaniu niezależności finansowej i integracji społeczno-ekonomicznej poprzez przedsiębiorczość. 

Od wybuchu agresji militarnej Rosji na Ukrainę, według danych UNHCR, Polska udzieliła ochrony tymczasowej dla ponad 3 milionów ukraińskich uchodźców, z których zdecydowana większość to kobiety mające pod opieką dzieci i osoby starsze. Obecnie ponad 1,5 mln uchodźców przebywa w kraju na stałe.

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego od stycznia do grudnia 2022 roku powstało 16 tysięcy nowych małych firm. 41% firm z Ukraińskim kapitałem zostało założone przez Ukrainki. Pomimo tego, że stale wprowadzane są uproszczenia ułatwiające Ukraińcom zakładanie firm w Polsce i przenoszenie ich z Ukrainy, proces ten jest nadal dość skomplikowany. 40% twierdzi, że brak doświadczenia na polskim rynku jest główną przeszkodą w rozwoju biznesu.

Ideą programu jest umożliwienie Ukrainkom uzyskania niezależności finansowej i zbudowania własnej drogi do sukcesu poprzez przedsiębiorczość, a tym samym zwiększenie ich szans ekonomicznych i społecznych, a także dobrobytu.

Jako partner programu, Izba będzie udzielać konsultacji Ukrainkom w drodze do stworzenia i rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w Polsce. Program rozpoczyna się w czerwcu 2023 roku i będzie trwał do końca pierwszej połowy 2024 roku.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie prosimy o kontakt mailowy pod adresem: w.blozwa@gmail.com  oraz o rejestracje na stronie https://forms.office.com/e/uj50thGfxV

Microfinance Centre to sieć finansowania społecznego, która promuje sprawiedliwość, integrację, równość i odpowiedzialne usługi. MFC zrzesza ponad 100 organizacji w 36 krajach Europy i Azji Środkowej, które wspólnie świadczą odpowiedzialne usługi mikrofinansowania dla prawie 2 000 000 klientów o niskich dochodach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>