PUIG partnerem cyklu „Matki Ukrainy”

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza jest partnerem projektu „Matki Ukrainy”. Jest to cykl wywiadów Fundacji Kosmos dla Dziewczynek z kobietami, które uciekły przed wojną do Polski.

To próba oddania głosu tym, o których sporo mówimy w trzeciej osobie, ale których nie słyszy się w polskich mediach tradycyjnych czy społecznościowych. A tymczasem one są tu z nami. Nasze rozmówczynie opowiadają o tym, jak układają życie swoje i swoich dzieci w Polsce, jak mierzą się z tym, co zostawiły za sobą, jak ich dzieci adaptują się w zupełnie nowych okolicznościach. Ich macierzyński punkt widzenia jest dla nas szczególnie ważny. Wymyka się eksperckim narracjom i dotyka tego, co w życiu najważniejsze.

Razem możemy dotrzeć z głosem ukraińskich matek do czytelniczek i czytelników, dla których nieobojętny jest los Ukrainek i ich dzieci w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z tekstami z cyklu Matki Ukrainy – Fundacja Kosmos Dla Dziewczynek.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>