„Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”. Edycja Legnicka.

W imieniu organizatorów – Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – serdecznie zapraszamy do udziału w Legnickiej Edycji konferencji „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”, która odbędzie się w dniu 26 stycznia 2023 r. w godz. 9:00-14:30 w Legnicy w Centrum Konferencyjnym LSSE pod adresem: Rycerska 24.

Po wybuchy pełnoskalowej wojny w Ukrainie Polska otworzyła szeroko drzwi dla osób szukających schronienia przed rosyjskimi rakietami i inwazją. Część z nich powróciła do kraju, część wyjechała dalej, a cześć planuje pozostanie w Polsce na dłużej, traktując nasz kraj jako miejsce swoich życiowych interesów. Szacuje się, że na Dolnym Śląsku mieszka ok. 300 tys. Ukraińców.

Jeszcze przed wojną zauważyliśmy tendencję wzrostową przedsiębiorczości ukraińskiej w Polsce. Świadczy o tym m.in zwiększenie się aktywności migrantów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej: stanem na wrzesień 2022 r. w Polsce działało ponad 24 tys. firm z ukraińskim kapitałem, z czego każda dziesiąta jest zarejestrowana na Dolnym Śląsku. Ponadto specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy otworzyła możliwość prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, z której skorzystało już ponad 10 tys. osób. Dla miast i całokształtu gospodarki jest to zarówno wyzwanie, jak i impuls do działań zachęcających do zakotwiczenia w Polsce.

Wydarzenie stanowi kontynuacje cyklu konferencji pod wspólną nazwą „Miasto – przestrzeń dla biznesu. Przedsiębiorczość ukraińska w Polsce”, który został zainaugurowany w 2022 roku w Warszawie. Podczas dyskusji z udziałem przedstawicieli władz lokalnych i samorządowych, a także środowiska biznesowego z Polski i Ukrainy pragniemy zbadać stan obecny i perspektywy rozwoju przedsiębiorczości wśród przebywających na Dolnym Śląsku – czasowo lub długoterminowo – obywateli Ukrainy, zdefiniować ich potrzeby, a także przeanalizować atrakcyjność gospodarczą regionu.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal UKRAYINA.PL

Udział w konferencji jest bezpłatny. REJESTRACJA

PROGRAM WYDARZENIA

Zapraszamy do udziału!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>